Uudised / Oktoober 2018

TLT AS saadab liinile järgmise nimelise trammi

18.10.2018

 

2. novembril kell 14.00 saadab Tallinna Linnatranspordi AS Kadriorus Luigetiigi läheduses asuvalt rööbasteelt liinile järgmise tuntud muusikainimese nime kandva trammi.

Tallinna Linnatranspordi AS otsustas anda renoveeritud KT-6 trammidele hinnatud Eesti muusikainimeste nimed. Esimesena saadeti 10. septembril liinile maestro Neeme Järvi nime kandev tramm.

TLT ASi juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul võeti esimene muusikateemaline tramm linlaste poolt hästi vastu. „Tramm Neeme on nüüd juba enam kui kuu aega sõitnud ning pälvinud tähelepanu ning soosingu. Nii mõnigi tallinlane, linna külalistest rääkimata, sai tänu trammile teada, milline maailmanimega dirigent Neeme Järvi on ning kui paljudes riikides on ta kuulsaid orkestreid juhatanud. 2. novembril saab tramm Neeme endale väärika kaaslase,“ lubas Boroditš.

Tallinna Linnatranspordi ASile on trammidele nime andmine muutunud heaks traditsiooniks. Linnas sõidab kuus retrotrammi, mis on nimetatud Eestile oluliste riigimeeste ja sõjaväelaste järgi. 20 uut CAF trammi kannavad populaarseid naisenimesid.

Kelle nime hakkab kandma järgmine muusikatramm, avalikustab TLT AS 26. oktoobril.