Uudised / September 2018

Täna saadetakse liinile Neeme Järvi nime kandev tramm

10.09.2018 Trüki

 

Täna, 10. septembril kell 15.00, saadetakse Kadrioru luigetiigi kõrval asuvalt rööbasteelt pidulikult liinile maestro Neeme Järvi auks nimetatud tramm.

TLT ASi juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on tramm Neeme esimene, mis saab endale tuntud muusikainimese nime. „Oleme kavandanud anda väärikad nimed kõigile Tšehhi vabariigis põhjaliku renoveerimise läbinud kaheteistkümnele KT-6 trammile,“ lisas Boroditš.

1937. aastal sündinud Neeme Järvi on üks tänapäeva hinnatuimaid dirigente. Oma pika karjääri jooksul on ta teinud koostööd kõigi maailma paremikku kuuluvate orkestritega, sh Berliini Filharmoonikud, Londoni SO, Chicago ja Clevelandi SOd ja New Yorgi Filharmoonikud, ning juhatanud etendusi New Yorgi Metropolitan Operas. Tema kui enim plaadistava muusiku diskograafiasse kuulub ligi 600 salvestist.

Järvit on tunnustatud paljude preemiate ja aunimetustega, sh Rootsi Kuningriigi kõrgeim autasu Põhjatähe orden, Eesti Vabariigi Riigivapi teenetemärk ja kultuuri elutööpreemia. Ta on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, mitme Rootsi ja USA kõrgkooli audoktor, esimene Tallinna Vapimärgi ordeni kavaler, Michigani osariigi ning Göteborgi linna aukodanik. Loova vaimu ja tugeva hingejõu kehastajana valiti ta saja XX sajandi Eesti suurkuju hulka. 2018. aasta septembris pälvis Neeme Järvi maailma mainekaima klassikalise muusika ajakirja Gramophone elutööpreemia.

Tallinna Linnatranspordi ASile pole nimeliste trammide liinile saatmine esmakordne. Tallinnas sõidab kuus retrotrammi, mis on nimetatud Eestile oluliste riigimeeste ja sõjaväelaste järgi. 20 uut CAF trammi on saanud endale populaarsed naisenimed.

Trammi liinilesaatmisel osaleb maestro isiklikult. Kohal on Tallinna Linnavalitsuse, TLT ASi ja ERSO esindajad. Muusikat teeb ERSO Brass.

 

Üles