Uudised / Juuli 2020

Esimesed biometaanil sõitvad bussid alustasid proovisõite

8.07.2020 Trüki

Tallinnasse jõudsid kaks esimest biometaanil sõitvat bussi, et läbida testperiood ja alustada seejärel sõitjate teenindamist. Kuu jooksul saab TLT veel kümmekond gaasibussi, mis moodustavad esimese osa sajast hangitavast bussist.

TLT juhatuse liige Otto Popeli sõnul on biometaanil sõitvate busside liinile jõudmise näol tegemist viimaste aastate suurima keskkonnasõbraliku uuendusega Tallinna ühistranspordis. "Esimesed kaks biometaanil sõitvat bussi, liigend- ja normaalbuss, teevad esialgu testsõite, et saaks hinnata nende vastavust tellimusele ning tehnilist valmisolekut igapäevaseks liinitööks," selgitas Popel ja lisas, et kui uued sõidukid vastavad kõikidele nõudmistele ning hankelepingu tingimustele, jäävad need testperioodi lõppedes kohe Tallinna. „Lähiaastatel jäävad uute busside kõrval liinile üksnes kõige uuemad euro6 saastenormidele vastavad diiselbussid,“ selgitas juhatuse liige, rõhutades, et gaasibusside suurimaks kasuteguriks on keskkonnasäästlikkus ning bussipargi uuendamisega hoitakse kokku remondi- ja ülalpidamiskuludelt.

Tallinna biogaasil sõitvad busside hankemaht on 26,96 miljonit eurot. Bussid ehitatakse Poola ettevõttes Solaris Bus & Coach, mis esitas  riigihankele parima pakkumuse.

Üles