Uudised / November 2018

Ansambel Smilers saab omanimelise trammi

23.11.2018 Trüki

 

Tallinna Linnatranspordi AS jätkab trammidele tuntud Eesti muusikute nimede andmist. 30. novembril kell 12.00 saadetakse Kadrioru luigetiigi lähistel asuvalt rööbasteelt liinile ansambel Smilers auks nimetatud tramm.

„Trammidele muusikute nime andmise eesmärk on tuua trammid linnaelanikele lähemale,“  selgitas Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse esimees Deniss Boroditš. Tema sõnul peetakse silmas, et oleks esindatud erinevate žanrite muusika, mis kõnetab erinevat publikut. „Kolmas muusikatramm on lugupidamisavaldus ansamblile, kes on suutnud juba 25 aastat omanäolise ja köitva loominguga jõuda nii nooremate kui ka vanemate poolehoidjate südamesse.“

Tallinna Linnatranspordi AS otsustas muusikute nimed anda kaheteistkümnele KT-6 trammile, mille kaasajastamisse investeeriti 2016-2018. aastal 10,8 miljonit eurot.

Tallinna Linnatranspordi ASile on nimeliste trammide liinile saatmine muutunud heaks traditsiooniks. Lisaks Neeme Järvi ja Anne Veski nime kandvatele muusikatrammidele, sõidab Tallinnas kuus retrotrammi, mis on nimetatud Eestile oluliste riigimeeste ja sõjaväelaste järgi ning 20 kaasaegset CAF trammi on saanud populaarsed naisenimed.

Smilersi nimelise trammi liinile saatmisel on kohal Hendrik Sal-Saller ja teised ansambli liikmed. Oodatud on kõik ansambli austajad.

Tallinna Linnatranspordi AS ootab jätkuvalt ettepanekuid järgmiste muusikatrammide nimetamiseks aadressil muusikatramm@tallinnlt.ee 

 

Taustainfo:

Nimelisele trammile paigaldatud infotahvlilt võib lugeda:

1993. aastal Helsingis kokku tulnud Smilers, on Eesti muusikakultuuris midagi enamat, kui suvaline poprokki esitav ansambel. Tänu oma asutajale, lauljale ja lugude kirjutajale Hendrik Sal-Sallerile on Smilers suutnud kadestamisväärse elegantsiga pakkuda ehedat elamust nii käredama muusika austajaile kui ka rahulike ballaadide sõpradele. Originaalne muusikakeel on aidanud ilma skandaalide ja vigurdamiseta pälvida publiku poolehoiu, mis pole aastatega raugenud. Liialdamata võib öelda, et Smilers on täna eestikeelseid laule esitades sama värske ja loominguline, kui kunagi oma esimeste ingliskeelsete lugudega välja tulles.

Smilersi loomingut pole võimalik mõne teise ansambli omaga segi ajada. See kõlab vaid neile omases võtmes, ent alati uue ja paeluvana. Smilersi sõnum jõuab kuulajani läbi mitmekihiliste ja vaimukate tekstide. Ansambli lugusid kuulates tundub, otsekui kõneleks hea sõber sinuga asjadest, mida mõistad ja mis sulle korda lähevad. Nähtavasti just seetõttu oodatakse Smilersi esinemisi nii suuremates linnades kui ka väikestes külakeskustes, sest kes siis ei tahaks kuulata laule, mis jutustavad elust enesest.  

Kindlasti on igal eesti muusikasõbral põhjus, miks Smilersit omaks pidada. Sõites Smilersi nime kandva trammiga võid ehk endagi tarvis mõned elulised probleemid selgemaks mõelda. Ja kui midagi jääb arusaamatuks, saad otsida vastust Smilersi lauludest.

Üles