Uudised / Oktoober 2018

Anne Veski saab endanimelise trammi

26.10.2018 Trüki

 

Tallinna Linnatranspordi AS jätkab trammidele tuntud Eesti muusikainimeste nimede andmist. 2. novembril kell 14.00 saadetakse Kadrioru luigetiigi lähistel asuval rööbasteel liinile Anne Veski auks nimetatud tramm.

Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul otsustati trammidele anda tuntud muusikainimeste nimed, sest muusika on toonud Eestile maailmas enim tuntust. „Anne Veski on aastakümneid väldanud karjääri jooksul pakkunud rõõmu mitmele põlvkonnale muusikasõpradele nii Eestis kui kaugemal. Tahame nimelise trammi liiniletoomisega avaldada tänu ja lugupidamist, mille lauljanna on kuhjaga välja teeninud,“ ütles Boroditš.

Tallinna Linnatranspordi ASile pole nimeliste trammide liinile saatmine esmakordne. Tallinnas sõidab kuus retrotrammi, mis on nimetatud Eestile oluliste riigimeeste ja sõjaväelaste järgi. 20 kaasaegset CAF trammi on saanud endale populaarsed naisenimed.

Alates septembrist sõidab Tallinnas Neeme Järvi nime kandev tramm. Tallinna Linnatranspordi AS otsustas anda muusikute nimed kaheteistkümnele KT-6 trammile, mille kaasajastamisse investeeriti 2016-2018. aastal 10,8 miljonit eurot.

Anne Veski nimeline tramm saadetakse liinile 2. novembril kell 14.00 Kadrioru luigetiigi kõrval asuvalt rööbasteelt. Kohal on lauljanna, oodatud kõik tema austajad.

Nimelisele trammile paigaldatud infotahvlilt võib lugeda:

Laulja Anne Veski on enam kui 40 aastat vaimustanud publikut nii koduses Eestis, suures naaberriigis Venemaal kui ka mujal maailmas. Tema esinemistele elavad kaasa kõigi vanuserühmade ja erinevate rahvuste esindajad. Läbi aegade on ta olnud päikesekiir, mis paneb särama argipäeva, eeskuju, kuidas naeratus huulil sammuda oma teed, olla mõistev ja armastav. Just selle vahetu inimliku soojusega on Anne Veski laulnud end miljonite südameisse, kandes imetlusväärse lihtsusega Eesti suurima ja rahvusvaheliselt tuntuima staari tiitlit.

Anne Veski karjäär algas 1978. aastal koos kiirelt populaarsust kogunud ansambliga Vitamiin. Kaks esikohta Sopoti lauluvõistlusel avasid tollase NSV Liidu lavad ja viisid laulja esinema paljudesse välisriikidesse. Tuli tuntus ja rahva lugupidamine. Tänapäeval kuulub Anne Veski nende õnnelike artistide hulka, kelle nimega seostatakse tervete põlvkondade muusikamaitset, tänu kellele tuntakse väikest Eestit ka kaugemal.

2006. aastal autasustati Anne Veskit Eesti Valgetähe V klassi teenetemärgiga, 2007 Venemaa Lomonossovi ordeniga, 2011 Rahvaste Sõpruse ordeniga ja 2015 Tallinna teenetemärgiga.

Anne Veski on imeline muusik, kelle sõnum pole ajas tuhmunud ning kes suudab kuulajaid jätkuvalt vaimustada. Ta on üks suurtest eestlastest, kes on end laulnud meie väikese maa ajalukku.

Üles